Service Design

Service design czyli projektowanie usług to sposób tworzenia rozwiązań, który w centrum zainteresowania stawia użytkownika, jego potrzeby i wartości. Proces projektowy według metodologii składa się z czterech etapów:

1. Discover – to czas zbierania danych
2. Define – to moment analizy i wyciągania wniosków
3. Develop – to etap generowania rozwiązań
4. Deliver – planujemy wdrożenie rozwiązania

Jest to bardzo wartościowe podejście, które dostarcza argumentów do podjęcia biznesowych decyzji (w oparciu o badania realizowane na poszczególnych etapach prac), prototyp rozwiązania przetestowany z klientami oraz plan wdrożenia rozwiązania w Twojej organizacji. Tu nie ma miejsca na przypadek.

Jestem nie tylko projektantką, ale i badaczem. To duża wartość, ponieważ nie wszyscy projektanci mają umiejętności badawcze. Wówczas realizując Twój projekt muszą zlecać realizację badań zewnętrznej firmie. W Research Breath realizujemy projekt kompleksowo.

Jako badacz dostrzegam to, czego nie widzą projektanci – patrzę na Twoje wyzwanie holistycznie. I nie mam serca zostawiać Cię tylko z planem wdrożenia usługi / produktu.

Dlatego w Research Breath service design składa się z pięciu (a nie czterech) etapów, a ostatnim z nich jest:

5. Evaluation – czyli ewaluacja wdrożenia rozwiązania

Musisz wiedzieć, że ewaluacja nie jest tym samym, co monitoring. Monitoring to obserwacja wskaźników. Dopiero ewaluacja odpowiada na pytanie „dlaczego” jest jak jest. Tym samym pozwala zamknąć cały proces.

Stosując service design nie stracisz:

  • budżetu – wprowadzisz na rynek rozwiązanie zaprojektowane razem z klientami w oparciu o ich potrzeby i preferencje. Zostanie ono przetestowane i udoskonalone, aby finalna wersja była najlepsza. To znaczące zminimalizowanie ryzyka porażki.

  • reputacji / dobrej opinii klientów – usługa trudna dla odbiorcy lub niedopasowany produkt wiążą się nie tylko ze stratą finansową, ale również wizerunkową. Klient, który doświadcza negatywnych doświadczeń w kontakcie z Twoim produktem czy usługą to klient, który odradza je innym. A już na pewno nie poleca. Wówczas kluczowe wskaźniki spadają.

  • dostępu do wiedzy – przeprowadzenie ewaluacji wdrożenia rozwiązania dostarcza informacji o tym, dlaczego rozwiązanie przyniosło konkretne efekty. Bez przyjrzenia się temu, jak rozwiązanie zadziałało na rynku, możesz stracić możliwości jego dalszego ulepszenia lub wykorzystania do pogłębiania swojego know-how.

TAKE A BREATH
RESEARCH BREATH

My również posiłkujemy się wiedzą i słuchamy z uwagą naszego otoczenia. Dlatego wiemy, że jednym z aspektów, które mogą być denerwujące jest działanie dla kilku klientów jednocześnie, bo wpływa to na trudności z dotrzymaniem terminów oraz błędy w dostarczanych opracowaniach.

Dlatego podjęliśmy decyzję, że Research Breath będzie działać inaczej niż pozostałe firmy badawcze – działamy na wyłączność.

Oznacza to, że kierownik procesu projektowego jest zaangażowany wyłącznie w jeden proces projektowy w danym czasie. Nie działamy masowo, nie projektujemy kilku procesów jednocześnie. Koncentrujemy się wyłącznie na Twoim wyzwaniu, dzięki czemu jesteśmy wnikliwi, precyzyjni i dostarczamy wysokiej jakości produkty.

Wycena projektu

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, chcesz skonsultować swoją sytuację albo potrzebujesz więcej informacji – jesteśmy.

Magdalena Urban miniaturka

Magdalena Urban

badania, projektowanie usług, ewaluacje

Jeśli potrzebujesz wsparcia w innym obszarze, zajrzyj na stronę dedykowaną właśnie Tobie. Przygotowałam tam opis działań, które pomogą rozwiązać Twoje wyzwania.

Biznes

Sektor Publiczny

NGO

A teraz zapraszam Cię do mojego biura, poznajmy się lepiej!